Inteligentny Dom

Kontakt do nas.

Wszelkie informacje dotyczące zamówień, realizacji, porad odpowiedniego doboru sytemu Inteligentny Dom udzielą Państwu pracownicy dostępni pod numerami ogólnopolskiej infolinii:

tel. +48 22 188 12 52

Pracujemy w godzinach: poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00.

lampa wisząca Cloth SPG White
lampa wisząca Cloth SPG White (zobacz produkt)

Inteligentny Dom to przyszłość i oszczędność.

Szukasz systemu, który służy do wygodnego sterowania całym domem za pomocą "zwykłych" przełączników, a także smartfonów, tabletów? Teraz możesz obsługiwać urządzenia dotykiem lub głosem. System Inteligentny Dom umożliwia Ci sterowanie automatyką domową w sposób mobilny, inteligentny, precyzyjny, z możliwością nieustannego dokonywania zmian w ustawieniach. Przykładowo, chcesz zmienić atmosferę w pomieszczeniu poprzez regulację jasności oświetlenia. Wystarczy, że dotkniesz przycisk na ekranie dotykowym albo dokonasz tego za pomocą zwykłych klawiszy. Z kolei prosta komenda głosowa powoduje otwarcie lub zamknięcie żaluzji lub zmianę barwy oświetlenia. W ten właśnie sposób już dziś można doświadczyć przyszłości. Jednym z największych argumentów przemawiającym za Inteligentnym Domem jest obniżenie kosztów ogrzewania, które według statystyk pozwalają uzyskać średnio do 30% oszczędności energii

Czy Inteligentny Dom gwarantuje mi bezpieczeństwo?

We współczesnym świecie coraz więcej słyszy się na temat niebezpieczeństw i pułapek, które czekają na każdego człowieka w sieci internetowej. Nie dziwi zatem fakt, że spora część ludzi bardzo sceptycznie podchodzi do bezprzewodowego sterowania inteligentnym mieszkaniem. Praktycznie każde nowe urządzenie AGD i RTV ma już wbudowaną możliwość łączenia się z siecią. Problemem staje się nie sam internet, ale sposób w jaki nasz nowy sprzęt jest połączony w inteligentny system. Najbardziej narażone są systemy oparte wyłącznie na połączeniu z siecią wi-fi, które niestety są podatne na ataki ze strony ceber-przestępców. Aby zwiększyć ochronę swojego budynku zaleca się stosowanie kabli sygnałowych do sterowania całym bezprzewodowym budynkiem, na których to przewodach w głównej mierze bazuje nasz system. Dlatego tak ważne jest, aby planować to razem z kładzeniem kabli elektrycznych.

Kiedy należałoby pomyśleć o Inteligentnym Domu?

Najlepszym momentem na decyzję czy chcemy, aby nasz nowy dom spełniał wymogi inteligentnego jest etap rozprowadzania kabli elektrycznych. Wtedy należy dodatkowo dołożyć kabel sterujący. Koszt dodatkowej instalacji kabla sygnałowego jest relatywnie niski do całej inwestycji. Zyskujemy podwójnie, gdyż mamy już budynek przygotowany do instalacji i nie musimy w przyszłości kuć ścian, aby przygotować dom do inteligentnej automatyzacji.

lampa wisząca Sphere SP 30 DE
lampa wisząca Sphere SP 30 DE (zobacz produkt)

Czym można sterować mając Inteligentny Dom?

Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do wykorzystania nowych technologii w sterowaniu budynkiem, gdzie stawia się na automatykę wielu urządzeń. Nasz system sterowania domem pozwala na zarządzanie z wykorzystaniem wi-fi lub kabli sterujących. Oto lista rzeczy, z którymi można zintegrować Inteligentny Dom:

 • domofon - nowoczesny interkom z możliwością instalacji kamery,
 • alarm - automatyczne włączanie/wyłączanie zabezpieczeń,
 • oświetlenie - bezprzewodowa regulacja lampami, jasnością i barwą światła,
 • ogrzewanie, klimatyzacja - dowolne regulowaniem ciepłem, stała temperatura bądź zmienna w dowolnym pokoju,
 • okna - automatyczne otwieranie okien np. przy zbyt dużym poziomie ilości dwutlenku węgla w pomieszczeniu,
 • rolety, żaluzje, markizy, lamele dachowe - regulacja o określonych godzinach lub w zależności od pogody,
 • bramy wjazdowe, garażowe, drzwi - automatyczne włączanie/wyłączanie.
lampa wisząca Bolle SP 35
lampa wisząca Bolle SP 35 (zobacz produkt)

Sytem ABB-free@home®, który stosujemy do rozwiązań w Inteligentnych Domach posiada dodatkowo wiele funkcji takich jak:

 • uruchamianie określonej sceny/zachowania jednym klawiszem np. wyłączenie wszystkich świateł, załączenie alarmu,
 • symulacja obecności domowników w pomieszczeniach, np. w przypadku gdy opuszczamy dom na dłuższy czas,
 • funkcja geolokalizacji, czyli otwieranie się bramy wjazdowej i garażowej w momencie dojazdu do posesji,
 • automatyczna scena "powrót do domu", czyli włączanie się wybranego oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji itp.,
 • istnieje tryb Eco, który obniża automatycznie temperaturę w nocy lub przy nieobecności domowników oraz wyłącza całe ogrzewanie, gdy czujniki wykryją otwarte okno,
 • integracja ze sprzętem Philips Hue, dzięki czemu możemy spersonalizować odpowiednią scenę poprzez dobór jasności oraz odcienia światła,
 • nasz system pozwala na jednoraki i wspólny design, wygląd jeśli chodzi o włączniki impulsowe, alarm, domofon tworząc spójną całość,
 • sterowanie głosowe Amazon Alexa, wydawanie komend w języku angielskim, w przyszłości również polskim,
 • planowana jest rozbudowa integracji ze sprzętem Bosch.

Rozwiązanie dające poczucie swobody.

Innowacyjna automatyka domowa oferuje nieskończone możliwości bazujące na kreatywnej koncepcji. Rozwiązanie to umożliwia wyposażenie domu zgodnie z własnymi pomysłami i upodobaniami. Nie tylko dzisiaj, ale również w przyszłości. Rozwiązanie ID przekształca pomieszczenie lub mieszkanie w budynek inteligentny. Wygodne, wydajne i bezpieczne użytkowanie żaluzji, oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji czy wideodomofonu dzięki zdalnemu sterowaniu. Elementy systemu można obsługiwać za pomocą przełącznika na ścianie lub poleceń głosowych, a także smartfonu, tabletu czy komputera.

lampa wisząca Lucciola SP M
lampa wisząca Lucciola SP M (zobacz produkt)

Połączenie wszystkich elementów systemu w sieć to wydajność i komfort.

Żaluzje, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, wideodomofon. Wygoda od samego początku. Wystarczy tylko uruchomić system, aby cieszyć się jego wygodą każdego dnia. Dzięki naszemu rozwiązaniu wszystkie aplikacje w i wokół domu można niezwykle łatwo ze sobą połączyć. Poszczególne moduły płynnie ze sobą współpracują, zapewniając większy komfort, bezpieczeństwo i lepszą wydajność.

Inteligentny Dom jest bardzo ekonomiczny.

Jeśli chcesz możesz mieć idealną temperaturę w pomieszczeniu w dzień i w nocy dzięki precyzyjnej kontroli to nasze rozwiązanie łączy wszystkie komponenty, aby stworzyć najlepszy klimat w domu. System jest łatwy w obsłudze, a jednocześnie umożliwia dowolne dostosowanie do własnych potrzeb czy to w życiu codziennym, czy w wyjątkowych okolicznościach. Indywidualne sceny świetlne mogą być uruchamiane automatycznie lub ustawione wcześniej i włączane jednym ruchem w zależności od naszego nastroju.

Tworzenie atmosfery poprzez naciśnięcie przycisku.

Możesz spersonalizować scen "idealny wieczór po całym dniu pracy". System gwarantuje miłe powitanie tuż po przekroczeniu progu. Domowników wita barwnym oświetleniem i przyjemną temperaturą w pokojach. Tworzy idealną atmosferę do relaksu. Tworzenie odpowiedniej atmosfery w domu odbywa się dzięki precyzyjnemu systemowi zdalnego sterowania – za dotknięciem palca lub za pomocą poleceń głosowych. Operacje są tak proste, jak to tylko możliwe. Tworzenie scen jest bardzo intuicyjne. Aplikacja systemu jest zrozumiała i łatwa w obsłudze. Na początek warto wspomnieć, że wszystkie urządzenia zainstalowane w pomieszczeniach można uruchamiać na ekranie dotykowym, gdzie użytkownik może w szybki sposób wprowadzać ustawienia metodą „przeciągnij i upuść”.

sterowane żaluzje i okna
sterowane żaluzje i okna

Inteligentny Dom posiada symulację obecności domowników.

Jest to możliwe, ponieważ rozwiązanie ID potrafi „ożywić” tymczasowo nieużywane pomieszczenia. W tym celu system zapisuje zwyczaje mieszkańców, a następnie włącza urządzenia zgodnie ze swoimi zapisami podczas ich nieobecności.

Stuprocentowa pewność wyłączenia wszystkich elementów przy użyciu tylko jednej funkcji.

Najprostszy sposób wyłączenia. Rozwiązanie Inteligentny Dom obejmuje funkcję jednoczesnego wyłączania wszystkich elementów. Sprawdza się ona szczególnie, gdy wychodzimy z domu. Funkcja ta umożliwia wyłączenie w tym samym czasie wszystkich urządzeń we wszystkich pomieszczeniach.

Bardzo łatwy montaż systemu Inteligentny Dom.

Do montażu systemu Inteligentny Dom potrzebnych jest tylko kilka elementów. W celu bezpośredniego włączenia źródła światła cały system potrzebuje podłączenia do zielonego kabla – magistrali komunikacyjnej, modułu czujnik/ aktuator, zasilacza i System Access Point do programowania.

Zalety systemu Inteligentny Dom.

Szybki montaż przeprowadzony przez elektryka. Łatwa i wygodna obsługa oraz możliwość dostosowania aplikacji do potrzeb użytkownika, nawet zdalnie. Jeden system, wiele rozszerzeń. Każdy dom można przekształcić w Smart Home. Dzięki przewodowej lub bezprzewodowej komunikacji czujników i aktuatorów systemów jest praktyczny i idealnie dopasowany. Również do starszych budynków. Domowa automatyka nie zna ograniczeń. Wystarczy jeden wskaźnik do obsługi tej niezwykle prostej w użytkowaniu aplikacji. Obsługa automatyki domowej nigdy wcześniej nie była tak łatwa jak z aplikacją Inteligentny Dom. Nadaję się ona świetnie do sterowania wszystkimi elementami technologicznymi domu inteligentnego. Regulację funkcji można porównać do surfowania po internecie. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić cenny czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl