Jak filtrować produkty na salonlamp.pl
Jak filtrować produkty na salonlamp.pl

Jeśli masz problem z sortowaniem produktów na naszej stronie i nie masz pojęcia jak należy się do tego zabrać to nie przejmuj się! Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie krótki film, w którym dowiesz się konkretów, co i jak należy po kolei wybrać, aby przefiltrować produkty, więc zasiądź wygodnie i włącz wideo znajdujące się w rozwinięciu posta.

czytaj całość »
Oświetlenie w Twoim gabinecie stomatologicznym. Jakie lampy nad unitem należy zamontować?
Oświetlenie w Twoim gabinecie stomatologicznym. Jakie lampy nad unitem należy zamontować?

Jeśli jeszcze korzystasz z niezbyt nowoczesnych systemów oświetleniowych w gabinecie stomatologicznym to pewnie już zdajesz sobie sprawę, że praca w tych warunkach bywa bardzo męcząca. Słabe odwzorowanie kolorów, migotanie światła czy też efekt olśnienia, to wszystko cechy źle dobranych opraw. 

Zakup lamp wiszących lub sufitowych to inwestycja na kilka dobrych lat, dlatego też warto się zastanowić co będzie oświetlać Twoje miejsce pracy, w którym spędzasz większość swojego dnia...

czytaj całość »
Współczynnik IP - (Stopień Ochrony)
Współczynnik IP - (Stopień Ochrony)

IP (z ang. Ingress Protection) - jest to stopień ochrony urządzenia elektrycznego, przed penetracją czynników zewnętrznych. Oznaczenie IP składa się z dwóch cyfr.

- Pierwsza cyfra oznacza stopień ochrony przed ciałami stałymi, przedział od 0-6, gdzie 0 oznacza brak szczelności, natomiast 6 oznacza całkowitą szczelność.
- Druga cyfra oznacza stopień ochrony przed cieczami, a jej przedział liczy się w skali od 0-9...

czytaj całość »
Lampy ultrafioletowe - bakteriobójcze
Lampy ultrafioletowe - bakteriobójcze

Lampy bakteriobójcze to takie które emitują promieniowanie UV. Pod tym skrótem mieści się światło ultrafioletowe. Jest to rodzaj światła niewidzialny dla ludzkiego oka. Wybór odpowiedniej ilości i mocy lamp bakteriobójczych bezpośredniego działania (NBV) zależy od czynników takich jak wysokość oraz układ pomieszczenia, wielkość współczynnika odbicia powierzchni (ścian) w pomieszczeniu, temperatura, wilgotność i stopień zapylenia powietrza, odporność drobnoustrojów...

czytaj całość »
Kinkiety
Kinkiety

Za pomocą kinkietów trudno zbudować równomierne oświetlenie całej przestrzeni pomieszczenia, stosowane są one raczej dla większej efektowności wizualnej, niż efektywności w oświetlaniu w ogóle. Kinkiety zapewniają oświetlenie zazwyczaj ogólne lub teatralne, w ciekawy sposób budujące intymną atmosferę sypialni, lub zamieniające ruchliwy w dzień salon w niewielką prywatną galerie sztuki wieczorem, sprzyjając relaksacji mieszkańców w domowym zaciszu.

czytaj całość »
Lampy sufitowe
Lampy sufitowe

Plafony tworzą rozproszone i efektywne oświetlenie całej przestrzeni użytkowej. Dzieje się to za sprawą odbicia światła od zazwyczaj białej, a więc doskonale odbijającej powierzchni sufitu.

Światło jakie dają lampy sufitowe jest miękkie łagodne, przyjemne dla oka oraz ...

czytaj całość »
Lampy wiszące
Lampy wiszące

Lampy wiszące to zdecydowanie najbardziej popularny typ oświetlenia wnętrz.Niektóre skromnie wykończone, inne bardzo dekoracyjne konstruowane z najróżniejszych materiałów od plexiglasu do słynnego włoskiego szkła z wyspy Murano. Cieszą wzrok interesującymi refleksami światła rzutowanego na pomieszczenie, jak również nierzadko artystycznym wyglądem. Polecane do stosowania wszędzie tam, gdzie będą stanowiły zamierzony główny element dekoracji pomieszczenia,są bowiem sporych rozmiarów, potrafią więc zaabsorbować oczy gości od pierwszego spojrzenia…

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl